Krótko !


Nie dajmy się zwariować. W byciu mężem i ojcem nie chodzi o to by pięknie mówić, pisać, wyglądać i stwarzać dobre wrażenie.

W byciu ojcem chodzi o odwagę, chodzi o decyzję i działanie. Chodzi o to by to było Twoim priorytetem, a nie czymś robionym przy okazji.

Twojego dziecka nie obchodzi to czy masz studia, pięknie się wysławiasz, masz nieskazitelne maniery albo to czy władasz biegle pięcioma językami.

Twoją żonę i dzieci obchodzi to czy Jesteś przy nich, to czy masz odwagę żyć dla nich. Pracować ciężko, pokonywać swoje ograniczenia, przyjmować trudne chwilę, a po upadku podnieść wszystkich.

Nie dorabiajmy do ojcostwa zbędnej filozofii. Nie wiem jak mógłbym spojrzeć swojemu dziecku w oczy, pożegnać się i wyprowadzić do innej kobiety, zostawiając matkę dziecka wraz z nim, tłumacząc to dobrocią wszystkich.

Może jestem prosty (nie mylić z prostackim), ale dla mnie zostawienie rodziny bez walki to zwykłe tchórzostwo i totalne zaprzeczenie bycia mężczyzną.

Bo wykreowane przez filmy oblicza mężczyzn nie muszą być tożsame z naszym, ale odpowiedzialność za słowo dane wybranej kobiecie i dzieciom jest dla mnie czymś świętym.

Zawsze żal mi tych facetów, którzy są pozbawieni kontaktu ze swoimi dziećmi przez złość ze strony swoich byłych partnerek, ale tych chłoptasiów, którzy skoczyli w bok i nie potrafią ruszyć tyłka by naprawić coś co spier****i sami – żal mi nie jest.

Życie nie jest i nie będzie łatwe i nie chodzi żeby zgrywać się i kreować na Bóg wie jaki ideał partnera, ale pewne minimum trzeba po prostu zrobić, aby patrząc sobie w oczy w lustrze, móc nazwać się mężczyzną.

Dziękuję Bogu za moje małżeństwo, dzieci i życie.

(Photo by Tanmay Soni on Unsplash)

Reklamy

11 myśli w temacie “Krótko !

 1. Paulina 007 pisze:

  krótko, zwięźle i na temat;-) pewnie że warto walczyć o relację, rozwód wogóle jest straszną rzeczą, a wszyscy mamy swoje wady ..trzeba nauczyć się je akceptować czasami …. ja tez walczę co prawda z wampirami energetycznymi hehe zapraszam to zobaczysz z jakimi strasznymi;-)pozdrawiam Paulina

  Polubione przez 1 osoba

 2. stopociechblog pisze:

  Moje dziecko, syn mając 5 lat powiedział tak: Tata jest głową, bo dużo myśli, mama sercem bo dużo kocha a Konka (Konstancja siostra)nogą, bo dużo chodzi. Zawsze chciał poczuć, że mama oprócz dbania o dom jest kimś znaczącym, tzn.ma prawko i samochód, był dumny kiedy wróciłam do pracy, chwalił się, że mama jest nauczycielką. On ciągle potrzebował kochającej matki, ale i kobiety sukcesu. Dumny był z każdego mojego przedsięwzięcia, kursu angielskiego, wolontariatu w hospicjum, lekcji pokazowych dla studentów. dzieci pragną rodziców – ludzi zwycięzców. To dla niego także zrobiłam prawko po 50 tce. Wiedziałam, że chce tego, bo wierzy że każdy sukces przyniesie mi szczęście. Nie akceptował matki tchórza. Pokłócił się strasznie, kiedy poddałam się w przedbiegach kursu głębszej znajomości kompa. On zawsze chciał abym czuła smak zwycięstwa. Naoglądał się mamy kobiety podnóżka w małżeństwie i nie chciał tego więcej. zawsze dopingował mnie w każdym działaniu własnego rozwoju i brania życia w swoje ręce. Kiedy rozwodziłam się on miał 18 lat. Przytulił mnie i powiedział „Życzę ci mamo szczęścia. Całe życie byłaś dla nas, teraz pora na Ciebie. Zawsze będę cie kochał. walcz o siebie, mamo”. Ładny tekst napisałeś. Każda kobieta czytając go myśli o swoim życiu, o rolach które miała do spełnienia. Żałuje rzeczy, które zrobiła i których nie zrobiła.

  Polubione przez 1 osoba

  • zwykly tata pisze:

   Myślę, że to wsparcie, które Miałaś od syna było lustrzanym odbiciem tego, co wcześniej Ty mu dałaś. Napisałaś piękne słowa ! Gratuluje takiego wspierającego syna, syna, który dostał ogrom miłości i potrafi się nią dzielić. Pozdrawiam Cię serdecznie

   Polubione przez 1 osoba

 3. StaraPannaZKotem pisze:

  Tak naprawdę sprawa rozbija się po prostu o bycie przyzwoitym człowiekiem. Niezależnie od płci. Ludzie lubią dorabiać właśnie filozofię do wszystkiego, jakież to życie jest „skomplikowane”,jakaż to ich sytuacja była „wyjątkowa” i „dramatyczna”, jakież to trudne być dorosłą, odpowiedzialną osobą.
  Uwielbiamy dorabiać ideologię i romantyzm do zwykłego tchórzostwa, świństwa i bycia mendą. Tymczasem można po prostu wziąć odpowiedzialność za swoje wybory. I za ludzi, którzy nam ufają. Tak po prostu. Można po prostu nie być mendą.
  Znakomity tekst, ŁAŁ! ❤ Czuję się uprzywilejowana, że mogłam go przeczytać. 🙂 Dziękuję!

  Polubione przez 1 osoba

 4. Alicja pisze:

  Lubię twoje wpisy, są takie prawie… idealne, albo o ideałach – ale takich nie ma. Poza tym, że dupków płci męskiej nie brakuje, to jest znacznie więcej fajnych, mądrych i miłych facetów i kobiet. Problem w tym, że dupków bardziej widać, często mają kolizje z prawem.

  Polubione przez 3 ludzi

  • zwykly tata pisze:

   Ciesze się, że coś ode mnie zasłużyło na Twoją sympatię 🙂 Nie wiem czy pisze o ideałach. Ja chyba po prostu wierze w ludzi 🙂 Co nie zmienia faktu, że stąpam mocno po tej ziemi. Alicjo dziękuję za odwiedziny i komentarz ! Do zobaczenia 🙂

   Polubione przez 1 osoba

 5. aksinia-kawa-pudelka pisze:

  Tak – ale jeśli związek jest toksyczny, to trzeba go skończyć. Nawet, jeśli śmiesznie brzmi ‚dla dobra wszystkich’, to tak jest. Bo dziecko też wie, kiedy jest wychowywane w pełnej nienawiści atmosferze. I umiejętność odejścia we właściwym czasie też jest swego rodzaju odwagą.

  Polubione przez 2 ludzi

  • zwykly tata pisze:

   Pisząc miałem na myśli bardziej facetów, którzy nie walczą a żeby odejść przypasowuje im każda wymówka i dorobiona do nich ideologia. Myślę, że każda sytuacja jest inna, ale żadne małżeństwo od swojego początku nie jest toksyczne, no chyba, że było zawierane na siłę czy pod publikę.
   Warto walczyć, bo my dzisiaj jako ludzie, czasem zbyt łatwo rzucamy tarcze, a przecież mamy mnóstwo przykładów ludzi walczących do końca.
   Dziękuję za Twój komentarz i pozdrawiam serdecznie

   Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s