Średniaki mięczaki

dnia

Nic nie robi się samo. Wiele lat myślałem, że wystarczy być dobrym człowiekiem, nie wychylać się a wszystko inne przyjdzie do mnie tak po prostu. Jak mogłem być taki naiwny ? Dlaczego myślisz, że coś się zmieni jutro,skoro nie ruszyłeś dupy by cokolwiek z tym zrobić ?

Mega motywacja

Łapiesz mega motywację kiedy oglądasz filmy na których sportowcy osiągają niesamowite wyniki a wszystko podsyca odpowiednio dynamiczna muzyka ? Ja z racji tego, że wiele lat grałem w koszykówkę i znam trud codziennego trenowania jestem niesamowicie zmotywowany takim widokiem. Bardzo cenie sobie ludzi, którzy potrafią pociągać innych za sobą do tego, żeby robili coś nieprzeciętnego. Tacy ludzie są dla nas darem. Pytanie co my z tym robimy ?

Wymóweczki

Widzimy takiego Kobego Bryanta, który w ostatniej sekundzie trafia decydujący o mistrzostwie NBA rzut i od razu rozsadza nas energia. Następnego dnia na treningu przykładamy się starannie do wszystkich ćwiczeń. Każdy rzut traktujemy ze starannością i biegamy szybko jak nigdy. Kolejne dni wychodzą nam już trochę gorzej. Nikt nie dostrzega naszego zaangażowania. Trener ani razu nas nie pochwalił a koledzy śmieją się z naszej nadpobudliwej postawy. Rezygnujemy. Wracamy do „normalności” Schodzimy na ziemię i przestajemy wierzyć w swoje możliwości. Przestajemy wierzyć w swoją wyjątkowość. Taka zasada tyczy się każdej dziedziny naszego życia: małżeństwa, ojcostwa, życia zawodowego, zdrowego trybu życia, zarabiania pieniędzy, bycia szczęśliwym.

Najpierw wielkie Bum a potem wielkie Bam.

alcohol-428392_1920.jpg

Dlaczego tak się dzieję ? Dlaczego już po kilku dniach idziemy na skróty  a cel, który sobie postawiliśmy staje się naszą porażką ?

W tyle głowy słyszymy wewnętrzny głos, który niestety najczęściej szepcze nam, że nie damy rady. Ten głos to suma wszystkich doświadczeń jakie nas w życiu spotkały. Doświadczeń, które kształtowały każdego z nas. Żyjemy w społeczeństwie, które jest ciągle niezadowolone i nieszczęśliwe a z kim przystajesz takim niestety się stajesz. Tym oto sposobem idąc przez rynek w moim mieście widzę tylu przegranych ludzi. Widzę w ich oczach porażkę. Codziennie sięgają do butelki bo uwierzyli, że są nic niewarci i nie muszą być za nic odpowiedzialni. To tylko jeden z przykładów, których znamy setki.

Mistrz świata wymówek

Myślę, że ten tytuł trafiał do mnie wiele lat z rzędu a ja tworząc sobie kolejne historię rezygnowałem ze swoich marzeń. My jako faceci mamy to do siebie, że potrafimy wykreować rozsądne wytłumaczenie do prawie każdej ekstremalnie niedorzecznej teorii czy sytuacji. Jest to jednak miecz obosieczny na drodze do realizacji naszych celów. Mąż, który zostawia żonę i dwójkę dzieci odchodząc z kochanką ma 4 strony zapisanych drobnym maczkiem argumentów uzasadniających tę decyzję. Ostatecznie wychodzi na to, że jego żona powinna mu dziękować. Brzmi może komicznie, ale jest to autentyczna sytuacja życiowa z poradni małżeńskiej. W tym pies pogrzebany: wykorzystujemy nasz dar przeciw sobie.

Jesteś sterowany

Pewnym kręgom zależy żebyś za dużo nie zastanawiał się nad swoim życiem a działał mechaniczne, tak aby Ci było przyjemnie. Nie dogaduje się z żoną – rozwód. Nie mam czasu dla dzieci – tablet. Kochanka w ciąży – kasa na aborcje. Zapewne częściowo spłycam, ale wiesz o co mi chodzi prawda ?

Mamy podane gotowe rozwiązania, które w danym momencie jawią się jako świetny wybór. Po czasie okazuję się, że to droga do nikąd.

tv-675805_1280.png

 

Pamiętaj nie jesteś średni i masz siły, żeby pokonać to z czym się teraz zmagasz !!!

100% odpowiedzialności

Wymówki odstawiamy na bok i bierzemy 100% odpowiedzialności za nasze działania. Stajemy w prawdzie i mówimy sobie po męsku prosto w twarz gdzie jesteśmy w naszym życiu i co musimy zrobić, żeby to zmienić. To etap pierwszy.

Następnego dnia już działamy. Wykonaj jakieś działanie, nawet jeśli wydaje Ci się ono bardzo głupie. Zapytaj szefa o podwyżkę, przeproś żonę nawet jeśli to nie była Twoja wina, zabierz nastoletnią córkę na kolacje, pójdź do dietetyka. To etap drugi.

Nie będziesz cały czas podjarany tym co robisz a po kilku dniach, tygodniach, miesiącach wróci pokusa do powrotu w strefę komfortu. Musisz się jej przeciwstawić. Będzie to cholernie trudne, ponieważ mięśnie, które się zastały bolą podczas treningu, ale jest to decydująca faza. Wytrwaj!

Nieważne

Czy jesteś samotną matką bez pieniędzy na życie a może mężem, którego żona zostawiłą po 13 latach i odeszła do innego. Nieważne czy Twoje małżeństwo się sypie, albo czy Twój mąż jest osobą w życiu, której najbardziej nienawidzisz. Nieważne, że czujesz się samotny. Po prostu wytrwaj w działaniu, które wydaje się trudne. Miej swój cel i idź ku niemu.

Nie jestem mistrzem blogowania, ale piszę ten tekst bo wiem, że gdybym o nim zbyt wiele rozmyślał to gówno by z tego wyszło. Wiele lat w swojej głowie byłem już na szczycie góry swoich marzeń, ale nadal robiłem to co nie dawało rezultatów.

Działanie, działanie, działanie.

Każdy ma swoją historię i swoje wytłumaczenie tej historii. Nie wrzucam każdego do tego samego worka, ale wiem, że zawsze stać nas na więcej. O milimetr więcej niż teraz. O sekundę szybciej. O jeden gest miłości więcej. O jeden dzień szczęścia więcej.

family-591579_1920

Mężu, Tato, Wojowniku

Walcz o swoje życie i nie daj sobie wrzucić do głowy, że jesteś średniakiem. Walcz o swoją żonę, każdego dnia. Kobieta to nie rzecz, choć dzisiaj tak się ją traktuje. Dzieci potrzebują Twojego czasu a nie tylko Twoich pieniędzy.

Stań w prawdzie.

To na co przeznaczasz najwięcej czasu jest Twoim największym priorytetem. Zobacz co to jest i zastanów się czy na pewno jest to dla Ciebie najważniejsze ?

Uczą nas, że czas to pieniądz a kardynał Wyszyńskie mówił, że „Czas to miłość”

Zobacz gdzie Twój czas się zadomowił i przegoń go w najważniejsze obszary w swoim życiu.

Nie bądź średniakiem w tym co robisz. Zrób o krok więcej niż planowałeś.

Działanie, działanie, działanie nie tylko automotywowanie:)

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s