Wielkie sorry

dnia

Jak rozwinąć swój biznes ? Jak znaleźć sposób,żeby pracować mało a zarabiać dużo? Jak zagospodarować swój czas tak,aby starczyło go dla rodziny a nie tylko na etatową pracę,kolacje i namiastkę czegoś co w rzeczywistości jest dokanczaniem kolejnego takiego samego dnia,który nic nie zmienia ? Odpowiedź jest prosta: trzeba mieć plan i umiejętnie wprowadzać go w życie.Brzmi pięknie,ale…

Jak to zrobić? Dróg jest mnóstwo i każdy zapewne znajdzie coś dla siebie.Warto stanąć w prawdzie.Jeden z moich szefów pewnego dnia podrzucił mi cytat:”Albo poukładasz sobie życie,albo ono pouklada Ciebie”.Te słowa wracają jak bumerang i chcą mi pokazać prawdę o tym,że to Ja mam kontrolować swoje życie finansowe,rodzinne,zawodowe etc.Dlaczego nie wszyscy potrafimy tego robić?

 

Kwestia wielu lat przyzwyczajeń i umiejętność tworzenia sobie wymówek,aby nie opuszczać swojej strefy komfortu.Czytam książki szukając w nich inspiracji a następnie pozwalamy im umrzeć gdzieś w naszym środku.Jako mężczyźni latamy w obłokach powtarzajac:jutro to zrobię,jutro zdobede świat.Rzecz jasna nic takiego się nie dzieje,jeśli już to rzadko.

Szukamy super sposobów na własny rozwój a nie doceniamy pięknego „narzedzia” jakie Bóg postawił u naszego boku:naszych Kobiet.Tak właśnie sądzę:żony,matki,managerki naszych domów,lekarki,kucharki,kochanki,opiekunki – to tylko część ich ról z których wywiązują się świetnie.Niezwykle produktywne i skuteczne.Świetnie zorganizowane i kreatywne.Możnaby tak wymieniać długo.Kobiety są niedoceniane i to bardzo.Łatwo się to piszę,trudniej to zmienić.Dobra żona to o wiele więcej niż rozreklamowany trener rozwoju osobistego.Ciężko to dostrzec patrząc tylko na czubek własnego nosa.

Mam propozycje dla nas facetów.Szukając odpowiedzi na nasze pytania wielkiego kalibru spójrzmy na niezwykłą osobę,która obok nas swoim działaniem może nam na owe pytania odpowiedzieć.

Kobiety wybaczcie nam,że często Was nie dostrzegamy choc robicie wielkie rzeczy.Nasza wbudowana potrzeba misji czasem nas zaślepka.Przepraszamy:)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s